Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Wołomin: Celebracja na Rok Życia Konsekrowanego
W dniu 7 lutego 2015 r. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie miała miejsce celebracja liturgiczna związana z ogłoszonym przez Ojca świętego Franciszka Rokiem Życia Konsekrowanego. Celebracja zgromadziła wszystkie wspólnoty zakonne naszego miasta , żeńskie i męskie : wspólnotę Sióstr Orionistek, Michalitek, Pasterek i Księży Orionistów oraz kapłanów diecezjalnych parafii Matki Bożej Częstochowskiej. 
Celebrację eucharystyczną poprzedziła procesja Sióstr z relikwiarzami Założycieli swoich zgromadzeń. Mszy św. przewodniczył ks.Dziekan Sylwester Sienkiewicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, homilię wygłosił ks.Jacek Pawlicki –Orionista, proboszcz parafii św.Józefa Robotnika w Wołominie. Podczas ofiarowania miało miejsce odnowienie profesji zakonnej przez osoby życia konsekrowanego. 
W celebracji uczestniczyły Wspólnoty parafialne w imieniu których pani Ryszarda – Zelatorka Wspólnoty Żywego Różańca złożyła życzenia wszystkim osobom życia konsekrowanego, całość liturgii uświetniał parafialny Chór Laetare. W imieniu wspólnot zakonnych podziękowała s.M.Stefania -Orionistka na ręce ks.Dziekana za okazaną nam gościnność w tej Wspólnocie parafialnej. Dziękczynna eucharystia przeszła w uwielbienie podczas adoracji prowadzonej przez Siostry zakonne i zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Następnie wszyscy konsekrowani spotkali się na krótkiej agapie na plebanii u ks.Dziekana i proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. 
 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska