Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Włocławek: Skupienie weekendowe dla dziewcząt
Od 20 do 22 lutego w Ośrodku Wychowawczym Sióstr Orionistek we Włocławku odbyło się skupienie weekendowe dla dziewcząt „Przedsionek nieba, czyli nasze serca przy Maryi”, które poprowadził ks. Marek Chrzanowski FDP. Były to dni radości, wspólnoty i spojrzenia w głąb siebie… z nutą poezji. 
W skupieniu wzięło udział 17 dziewcząt, którym towarzyszyły: s. M. Sylwia Bigaj, s. M. Małgorzata Strzelecka, s. M. Agnieszka Furman, s. M. Marta Bułgajewska, s. M. Agnieszka Machaj. Obecna była również s. M. Augustyna Borkowska – radna prowincjalna. Dziewczęta uczestniczyły w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach, liturgii godzin, projekcjach filmów. Miały również możliwość spowiedzi i indywidualnej rozmowy. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Ośrodku dla bezdomnych Caritas - „przedsionek nieba” jest bowiem tam, gdzie miłość przezwycięża to, co poniża człowieka. Specjalnym punktem programu, który okazał się prawdziwym momentem ewangelizacji przez sztukę, był wieczór autorski z poezją ks. Marka Chrzanowskiego. 
Pragniemy podziękować wszystkim osobom, bez których pomocy nie byłoby możliwe zorganizowanie skupienia, szczególnie s. M. Marcie Kalinowskiej – dyrektor SOW i siostrom z włocławskiej wspólnoty. Deo gratias! 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska