Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Włocławek: Pielgrzymka Oriońskiego Wolontariatu
Dnia 11 maja 2014 r. w niedzielę Dobrego Pasterza grupa Oriońskiego Wolontariatu działająca przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Sióstr Orionistek we Włocławku wybrała się na pielgrzymkę dziękczynno – błagalną do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach ( Ziemia Dobrzyńska), gdzie znajduje się łaskami słynąca Pieta ukoronowana 18 lipca 1976 przez Prymasa, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. 
Oriońskiemu Wolontariatowi towarzyszyła Przełożona wspólnoty włocławskiej, s. M.Emanuela Zając oraz s. M.Estera Jasińska, opiekun wolontariatu . 
Intencji było wiele, m.in.: dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II, świętego Papieża, za kolejny rok posługi oriońskiego Wolontariatu na rzecz dziewcząt z niepełnosprawnością, za kończący się rok szkolny, za sponsorów pielgrzymki oraz te osobiste, ukryte w sercach pielgrzymów. 
Prośby też były różne, m. in.: o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i właściwy wybór dalszej drogi życia, o dobrego organistę dla pewnej parafii oraz te , które każdy z uczestników pielgrzymki przywiózł do Matki Bożej Oborskiej. 
Pielgrzymi uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii, zwiedzili Sanktuarium, przeszli Drogę Krzyżową, która znajduje się na przepięknym terenie przy Sanktuarium, nawiedzili Szopkę Betlejemską. 
Warto zaznaczyć, że 1824 r. na organach oborskich grywał 14 – letni Fryderyk Chopin, który w latach 1824 i 1825 spędzał długie wakacje w rodzinnym folwarku swojego szkolnego kolegi w pobliskiej wsi zwanej Szafarnia. 
Na pielgrzymim szlaku Oriońskiego Wolontariatu znalazła się jeszcze wyżej wspomniana miejscowość , Szafarnia, w której znajduje się Ośrodek Chopinowski. 
Grupa zwiedziła Muzeum im. F. Chopina, wysłuchała muzyki kompozytora, obejrzała prezentację multimedialną związaną z kompozytorem i tym miejscem oraz zwiedziła malowniczy, trzyhektarowy park, a następnie udała się w drogę powrotną do Włocławka. 
Był to czas mile i pożytecznie spędzony o czym świadczył radosny nastrój uczestników pielgrzymki upamiętniony na zdjęciach. 
 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska