Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Włocławek: Majówka Oriońska 2014
„Młody człowiek musi być przekonany, że pragniemy jego dobra, że żyjemy nie dla samych siebie ale dla niego, że kochamy go szczerze”. Te słowa Świętego Alojzego Orione bliskie są wszystkim osobom, które zebrały się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (Orionistki), przy ul. Leśnej 3 we Włocławku. Okazją do spotkania była kolejna Majówka Oriońska, która odbyła się 20 maja 2014 r. 
 
Majówki Oriońskie są to spotkania z nawiązujące do rocznicy kanonizacji świętego ks. Alojzego Orione. Tegoroczna była także dziękczynieniem za kanonizację Świętego Jana Pawła II. Zaproszeni goście także tego roku mogli cieszyć się ciepłą i radosną atmosferą domu przy ul. Leśnej. Obecni byli Prezydent Miasta Włocławek p. Andrzej Pałucki, p. Wiceprezydent Wanda Muszalik, przedstawiciele urzędów i instytucji z terenu miasta, Kuratorium Oświaty, przyjaciele i dobrodzieje SOW, dyrekcja i nauczyciele wychowanek Ośrodka, księża Orioniści z Włocławka i Izbicy Kujawskiej, wolontariusze, członkowie Oriońskiego Ruchu Świeckiego i Stowarzyszenia „Żyj dla innych”, siostry i pracownicy SOW z rodzinami oraz wychowanki. 
 
Choć pogoda, przez majową burzę, która przeszła nad Włocławkiem, do końca trzymała w napięciu, to Majówka przywitała wszystkich zebranych promieniami słońca. Spotkanie rozpoczęła o godz. 17.00 siostra Dyrektor, s.M. Marta Kalinowska witając zebranych gości wśród których była obecna także Przełożona Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Orionistek s.M. Józefina Klimczak wraz z Wikarią Prowincjalną s.M. Leticją Wojciechowską. 
 
Następnie goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny „Muzyka Świata” w wykonaniu wychowanek SOW wspomaganych przez pracowników i wolontariuszy. Taniec dziewcząt zrobił duże wrażenie na zebranych gościach i podziękowali oni artystom wielkimi brawami. Dziewczęta do występu przygotowała p.Magdalena Gorzkowska - wolontariuszka SOW i s.M. Estera Jasińska. Kolejnym punktem programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku i z Wielgiego, przygotowanej przez opiekunów – p. Grzegorza Augustynowicza i p. Andrzeja Marciniaka. Występy przeplatane były medytacjami z "Tryptyku Rzymskiego" Św. Jana Pawła II, odczytywanymi przez członków Oriońskiego Wolontariatu. 
 
Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy, zwiedzanie terenu rekreacyjnego i poczęstunek. Ze względu na przeżywany miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, spotkanie zakończyła odśpiewana wspólnie Litania Loretańska. 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska