Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Koło: Spotkanie opłatkowe wolontariatu
9 stycznia 2014 r. wolontariusze Domu Pomocy Społecznej w Kole połamali się tradycyjnym opłatkiem. Gościem specjalnym spotkania była s. M. Sylwia Bigaj odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieżowo - powołaniowe w polskiej prowincji zgromadzenia sióstr Orionistek. 
Spotkanie zainaugurowała dyrektor DPS-u s. M. Santa Krupa. Powitała młodzież i s. Sylwię, a następnie złożyła wolontariuszom życzenia i podziękowała im za serce okazane mieszkańcom. Podkreśliła, jak ważna jest obecność wolontariuszy. Podeszły wiek wiąże się ze znoszeniem różnych dolegliwości, a widok młodych twarzy dodaje radości i energii do życia. „Czym dzieci w rodzinie tym jesteście dla mieszkańców Domu” – powiedziała m. in. s. dyrektor. Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. kapelan Damian Bułakowski wszyscy połamali się opłatkiem. Obecna była również opiekunka grupy wolontariatu s. M. Gracjana Wiśniewska oraz s. M. Agnieszka Machaj. 
Ostatnim akcentem spotkania był poczęstunek. Na zakończenie s. Sylwia zaprosiła młodzież na spotkanie weekendowe z bł. Chiarą „Luce” Badano, które odbędzie się w dniach od 7 do 9 lutego 2014 r. w Zalesiu Górnym. 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska