Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Koło: Dzień Chorego w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek
Uroczysta Eucharystia połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych była centralnym punktem świętowania XXIII Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek w Kole. 
W czasie Liturgii celebrowanej przez ks. proboszcza Władysława Waszaka, ks. Leszka Kromkę FDP i ks. kapelana Damiana Bułakowskiego zanoszono do Boga prośby o dar „mądrości serca” i łaski potrzebne dla mieszkańców Domu, którzy znoszą ciężar starości i choroby, jak również dla sióstr, pracowników i wolontariuszy, którzy się nimi na co dzień opiekują, stając się – jak to określił Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Dzień Chorego - «oczami niewidomego» i «stopami chromego». Kapłani udzielili chorym obecnym w kaplicy i leżącym w swoich pokojach sakramentu Namaszczenia Chorych, a następnie po nabożeństwie indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na koniec siostra dyrektor Santa Krupa zaprosiła wszystkich na agapę, której główną atrakcją był wspaniały tort. 
Na co dzień jesteśmy pochłonięci pośpiechem, pracą i obowiązkami i łatwo tracimy wrażliwość serca. Dzień taki jak ten pozwala nam wszystkim lepiej zrozumieć wartość cichej opieki nad chorymi i poświęconego im czasu. Deo gratias! 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska