JASNA GÓRA: NOCNE CZUWANIE RODZINY ORIOŃSKIEJ
W nocy 6/7 maja 2016r. Rodzina Oriońska spotkała się na Jasnej Górze, by trwać na modlitwie i nocnym czuwaniu przed Cudownym Obrazam Matki Bożej Częstochowskiej.
W czuwaniu uczestniczyli Księża i Bracia Orioniści , Siostry Orionistki, członkowie i sympatycy Oriońskiego Ruchu Świeckiego, Oriońskiego Instytutu Świeckiego, młodzież, wierni z oriońskich parafii oraz podopieczni i pracownicy z oriońskich dzieł.
Czuwanie składało się z następujących części: CZAS MIŁOSIERDZIA – MIŁOSIERNI JAK OJCIEC, CZAS DZIĘKCZYNIENIA , ODRODZENI WE CHRZCIE ŚWIĘTYM – JUBILEUSZ 1050 – lecia CHRZTU POLSKI - UWIELBIENIE, POSŁANI, BY CZYNIĆ MIŁOSIERDZIE.
Szczególnie znaczącym, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, był Akt Zawierzenia całej Rodziny Oriońskiej Bożemu Miłosierdziu wypowiedziany przez przedstawicieli poszczególnych jej gałęzi. Centrum czuwania stanowiła Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Prowincjała FDP Krzysztofa Baranowskiego. Po agapie nastąpiła Liturgia chrzcielna, która była okazją do odnowy i pogłębienia świadomości chrzcielnej wszystkich obecnych na czuwaniu. Był to czas ponownego uświadomienia sobie jak bardzo jesteśmy złączeni z Bogiem trwałym przymierzem zawartym na chrzcie świętym. Znakiem łączącym nas z wydarzeniami chrzcielnymi było nałożenie białej szaty.
Kolejnym punktem było Uwielbienie połączone z modlitwą wstawienniczą. Na zakończenie rozbrzmiewały Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, po których obecni kapłani udzielili Bożego Błogosławieństwa na rozesłanie.

 

 

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia