Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Bobrowniki: Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II
Siostry Orionistki z Koła uczciły dzień kanonizacji Jana Pawła II dzieląc się swoim doświadczeniem wiary z mieszkańcami parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach. Była to już druga wizyta sióstr w tej parafii, która tak jak poprzednia odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia. Szczególną jej intencją była wspólna modlitwa o nowych głosicieli Miłosierdzia Bożego oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
S. M. Sylwia Bigaj na wszystkich Mszach świętych mówiła o charyzmacie sióstr Orionistek, który wyraża się w służbie najuboższym i o niezwykłej miłości i przywiązaniu św. Alojzego Orione do Stolicy Apostolskiej. Przypomniała mało znany fakt z życia Papieża Polaka, mianowicie to, że 27 października 1980 r. Jan Paweł II przemawiając do polskich pielgrzymów przybyłych do Rzymu na beatyfikację ks. Orione ogłosił go swoim osobistym patronem. W czasie Eucharystii lekcje czytały s. M. Gracjana Wiśniewska i s. M. Agnieszka Machaj, a śpiew prowadziły – razem z panem organistą – s. M. Miriam Sip i s. M. Beata Bielecka. Siostry rozdawały też pamiątkowe różańce misyjne i gazetę „Dobra Nowina”. 
O godz. 15.00 odbyło się uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmawianiem koronki. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zanoszono do Boga prośby m. in. o nowe powołania do służby Bożej, szczególnie z parafii Bobrowniki. Specjalnym punktem programu było spotkanie z s. M. Alojzą Kwiatkowską, misjonarką z Madagaskaru, które odbyło się w sali na plebanii. Siostra przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawiła pracę sióstr Orionistek na wyspie i bogatą kulturę malgaską. 
„Wystarczy siać”- zachęcał w jednym ze swoich listów św. Alojzy Orione. Liczymy, że ziarno zasiane w Bobrownikach wyda plon. Dlatego dziękujemy parafianom i ks. proboszczowi Piotrowi Sapińskiemu za gościnność i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy także s. M. Sancie Krupa, która zatroszczyła się o wszystkie sprawy organizacyjne. Deo gratias! 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska