Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Dla młodych

„Cóż oddam Panu 
za wszystko, co mi wyświadczył ?
Ps 116, 12
28. 07. 2016. godz. 17:30… Ojciec Święty Franciszek wjeżdża na Błonia papieskim tramwajem… Radość, śpiew, taniec… Młodzież z całego święta z ogromnym entuzjazmem         i z całym bogactwem swych kultur- wita Swego Pasterza… Wielka procesja z flagami i z wizerunkami Świętych wszystkich kontynentów, tak, aby każdy czuł się powitany… by usłyszał wezwanie i jednocześnie zapewnienie: ”możecie też być Świętymi” !!!
Mija miesiąc, od tego szczególnego spotkania…A w moim sercu i w uszach wciąż ten- z młodych serc płynący śpiew:„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”…Tego dnia Papież Franciszek, uradowany entuzjazmem Młodego Kościoła, powiedział, że zebraliśmy się tu, w Krakowie, w konkretnym celu. Młodzi tak wielu kultur, języków i kolorów skóry… wszyscy razem by „(…) celebrować Jezusa, który żyje między nami”. Czas ŚDM jest dla mnie PODARUNKIEM Boskiej Opatrzności !!!
Stał się okazją do wielu pięknych spotkań- począwszy od posługi w Centrum przygotowań do Święta Młodych w Diecezji Warszawsko- Praskiej, gdzie mogłam wraz z Przyjaciółmi bezpośrednio uczestniczyć w przygotowywaniu „Tygodnia w Diecezji”; przez możliwość wspólnej posługi z moimi Współsiostrami  S. M. Edytą Skibińską, S. M. Judytą Musiał, S. M. Aleksandrą Gauzą i naszymi Współpbraćmi: Klerykami Piotrem i Jurą w Strefie Powołaniowej na Tarchominie (w ramach wydarzenia Centralnego Diecezji). Mogłam ucieszyć się naszą Młodzieżą i Rodziną Oriońską zebraną najpierw w Gimnazjum na Barskiej, a potem na krakowskich Błoniach, gdzie z entuzjazmem i pod sztandarem „Instaurare omnia in Christo”- śpiewem i tańcem wyrażała swą wiarę. Przeżyłam też wiele radosnych spotkań w Strefie Powołaniowej w Krakowie, zlokalizowanej przy Stadionie Cracovi. Rozmawiałam     z Młodymi, którzy szukają „czegoś więcej” i chcą dawać swe życie i siły w służbie Bogu i człowiekowi…Szczególnym doświadczeniem duchowym było dla mnie spotkanie z Ojcem Świętym 30 lipca w Sanktuarium świętego Jana Pawła II. Uczestniczyłam, wraz z naszą Siostrą Prowincjalną M. Józefiną Klimczak i Wikarią S. M. Carità, we Mszy świętej i przyznam się, że do głębi poruszyła mnie homilia wygłoszona tam przez Papieża Franciszka. Można ją rzeczywiście uczynić „programem życia” i na pewno do „ostatniego oddechu”- będzie „pracy pod dostatkiem” J„ (…) Ewangelia, żywa księga Bożego miłosierdzia, którą trzeba nieustannie czytać i odczytywać na nowo, ma wciąż na końcu białe karty: pozostaje księgą otwartą, do której pisania jesteśmy powołani - tym samym stylem, to znaczy wypełniając dzieła miłosierdzia. Pytam was: jak wyglądają karty księgi każdego z was? Czy są codziennie zapisywane? Czy są trochę zapisywane,  a trochę nie? Czy może są puste? ”
Rozśpiewany, roztańczony Kraków bijący sercem Młodych całego świata, radosne i roześmiane twarze ze wszystkich kontynentów, rozmodlone i skupione, zasłuchane w głos Pasterza - ponad wszelkimi podziałami w jednym, pięknym języku Miłosiernej Miłości Boga- to świadectwo wiary, które zabrałam ze sobą i nim dzielę się z tymi, do których Bóg mnie posyła każdego dnia. Byłam tam, bo chcę być blisko Młodych, jak tego uczył nas Ks. Orione, by: „Młody człowiek był przekonany, że pragniemy jego dobra, że żyjemy nie dla samych siebie, ale dla niego; że kochamy go szczerze. I to nie ze względu na zysk, ale dlatego, iż on stanowi zasadniczą część naszego życia, a jego dobro stanowi fundament naszego powołania i naszą misję w Chrystusie (…) by wiedział, że żyjemy dla niego, że jego dobro jest naszym dobrem; że jego radość jest naszą radością, a jego troski, jego cierpienia są naszymi troskami  i cierpieniami”. A usiąść z pełną entuzjazmu i radości Młodzieżą, jak Maria u stóp Jezusa, zasłuchać się w Jego słowo- to odnowić własna wiarę i umocnić nadzieję, by z nową mocą wyruszyć w drogę, by ODNAWIAĆ SIEBIE I ŚWIAT W CHRYSTUSIE- „INSTAURARE OMNIA IN CHRISTO”. Dziękuję Bogu i Wam, których Pan mi podarował w tych dniach i we wdzięcznej modlitwie- przez wstawiennictwo Maryi i św. Alojzego Orione - proszę o obfite owce ducha i łaski potrzebne Wam na każdy dzień świadczenia o Miłosiernej Miłości Boga tam, gdzie każdego dnia Bóg Was posyła. Z ciepłymi pozdrowieniami…
s. M. Bożena Mała Misjonarka Miłosierdzia- szczęśliwa  Orionistka.

 

 

ZAPRASZAMY NA INDYWIDUALNY DZIEŃ SKUPIENIA

 

"Kiedy Ci źle jest na świecie,
gdy ginie gdzieś Twoja droga,
wsłuchaj się w ciszę, a wtedy
- usłyszysz wołanie Boga"

Jeżeli szukasz swojej drogi, jeżeli potrzebujesz chwili zatrzymania w tym rozpędzonym świecie lub po prostu chcesz spędzić "dzień w zakonie"
Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia - Orionistek zaprasza Cię na indywidualny dzień skupienia/dni skupienia z możliwością towarzyszenia przez jedną z Sióstr. Czas i miejsce do ustalenia.

 

Kontakt:  

dmp@orionistki.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Dekret

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska