Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Zalesie Górne: Święta Bożego Narodzenia 2013 we wspólnocie Sióstr
Tegoroczne świętowanie Tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego przeżywałyśmy w Domu Prowincjalnym pod znakiem radości i w atmosferze siostrzanej miłości. W Wigilię celebrowałyśmy w kaplicy uroczyste Nieszpory z ostatnim dniem Nowenny przed Bożym Narodzeniem, by później wspólnie z kapelanem ks. Czesławem Wujkowskim składać sobie życzenia i łamać się opłatkiem. W czasie Wieczerzy przeżyłyśmy szczególne „odwiedziny” św. Mikołaja, Anioła i Pomocnika ( s. M. Sylwia Bigaj, s. M. Urszula Wilk, s. M. Amabilis Gliniecka), którzy animowali wyjątkowe wydarzenie tegorocznej Wigilii- budowę żywej szopki. Każda siostra i ks. Kapelan otrzymali wylosowaną przez siebie rolę. Można było być Maryją, Józefem, Ciszą Betlejemskiej Nocy, Drzwiami, Aniołem, Gwiazdą Betlejemską, Kagankiem, Żłóbkiem, Siankiem, Pasterzem itd. Wszystko po to, aby otrzymać duchowy dar, dzięki któremu będzie się służyć Nowonarodzonemu i sobie nawzajem, aby lepiej przyjąć Jezusa w naszej wspólnocie- żywej szopce. Każdy element w stajence jest jedyny i potrzebny. Dopiero całość może stworzyć miejsce godne przyjęcia Pana… To „budowanie” przysporzyło nam wiele radości, ale również duchowych przeżyć i wzruszeń. Zakończyłyśmy je kolędowaniem i rozdaniem świątecznych, imiennych podarunków, którym towarzyszyły krótkie rymowanki- życzenia ułożone dla każdego przez młodsze współsiostry. 
W dzień Bożego Narodzenia gościłyśmy ks. Proboszcza zalesiańskiej parafii- ks. Krzysztofa Grzejszczyka wraz z wikarym- ks. Sławkiem i diakonem odbywającym praktykę. Kapłani przybyli do nas z wizytą duszpasterską. Po modlitwie w kaplicy ks. Proboszcz poświęcił niektóre pomieszczenia w naszym domu (m. in. nową bibliotekę), a następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego obiadu. Nie zabrakło oczywiście śpiewu radosnych, „zalesiańskich” kolęd przy akompaniamencie gitary. Spotkanie to zaowocowało zaproszeniem nas do kościoła parafialnego na wspólne kolędowanie z wiernymi… 
Udałyśmy się na nie 1 stycznia 2014 r. Uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00, a na zakończenie wykonałyśmy wspólnie z parafianami kilkanaście kolęd. Na gitarze przygrywała s. M. Sylwia Bigaj, a śpiewać pomagały: s. M. Leticja Wojciechowska, s. M. Amabilis Gliniecka, s. M. Urszula Wilk. Obecne były również: s. Przełożona- s. M. Katarzyna Kopaczyk, s. M. Laura Płotkowska, s. M. Anna Goliaszewska. Od strony technicznej wspierał nas pan Jacek- organista. Dziękujemy ks. Proboszczowi za zaproszenie i radość wspólnego śpiewania na chwałę Nowonarodzenemu. Gloria in excelsis Deo! 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska