ZALESIE GÓRNE: Siostry trwają na modlitwie w intencji ŚDM w Krakowie 2016.
Przybliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Trwamy na modlitwie
w intencji tego wielkiego wydarzenia. W Prowincji Polskiej Zgromadzenia Sióstr Orionistek
od 1 października 2015r. trwa peregrynacja miniatur symboli ŚDM. Do modlitwy przy symbolach ŚDM zaproszone są wszystkie wspólnoty. Obecnie wspólnota Sióstr w Zalesiu Górnym gości znaki Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - modląc się za ludzi młodych  ”by na drodze przygotowań do tego wielkiego święta wiary z radością i zdumieniem odkrywali miłość Chrystusa, która leczy, podnosi z upadków i nadaje smak życiu”, jak również w intencji przygotowania i przeprowadzenia Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

W szczególny sposób powierzona w modlitwie jest młodzież z Kenii, Madagaskaru, Wybrzeża Kości Słoniowej i Ukrainy, która już od 20 lipca  2016r. zagości we wspólnocie w Zalesiu. Dzięki dofinansowaniu z Oriońskiego Projektu Misyjnego - „Ticket of Mercy” młodzież będzie mogła odpowiedzieć na zaproszenie do udziału w ŚDM 2016, które Ojciec Święty Franciszek skierował do młodych całego świata.

 

 

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia