Zalesie Górne: Rekolekcje Sióstr OrionistekW dniach: od 15 do 22 lutego w Domu Prowincjalnym Sióstr Orionistek w Zalesiu Górnym odbyła się I-sza tura dorocznych Rekolekcji św., w których uczestniczyło 35 sióstr. Rekolekcje poprowadził kapłan Archidiecezji Katowickiej – Ks. Jan Henczel. 
Każdy dzień ćwiczeń rekolekcyjnych rozpoczynała poranna medytacja odprawiana indywidualnie – w pokojach, lub wspólnotowo w kaplicy - prowadzona przez ks. Jana, według osobistych potrzeb sióstr. Tematem wiodącym medytacji było Kazanie na górze, czyli Osiem Błogosławieństw. Natomiast treści konferencji były bardzo bogate i urozmaicone; m.in. zostały poruszone tematy dot. wspólnoty, cierpienia, wiary, nawrócenia, świętości, życia dla Jezusa i w obecności Jezusa, tak by ostatecznie osiągnąć wspólny cel - zbawienie wieczne. Dlatego też na zakończenie tych modlitewnych dni, podczas których siostry wsłuchiwały się w Ducha Świętego i słowo głoszone przez Ks. Jana, każda uczestniczka Rekolekcji otrzymała w kopercie „Bilet do Wieczności”. Będzie on przypominał nam o ostatecznym celu życia w naszej szarej codzienności, do której właśnie powracamy. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia