Włocławek: Podsumowanie V Dobroczynnego Balu MarszałkowskiegoDziś, w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym odbyło się uroczyste podsumowanie V Dobroczynnego Balu Marszałkowskiego oraz przekazanie symbolicznych czeków dla beneficjentów balu. 
Ostateczny dochód z imprezy to 231 tysięcy złotych. Wsparcie trafiło do dwóch instytucji – Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku prowadzonego przez nasze Zgromadzenie oraz Domu Pomocy Społecznej im. ks. Karola Sterpi w Izbicy Kujawskiej, prowadzonego przez Księży Orionistów. 
 
Do każdego z domów trafiło ostatecznie po 115 570 złotych. W spotkaniu wzięli udział marszałek pan Piotr Całbecki, któremu towarzyszyły członkinie Honorowego Komitetu Organizacyjnego pani Dagna Całbecka i pani Elżbieta Hartwich a także członek zarządu województwa pan Sławomir Kopyść. Obecny był także reprezentant bydgoskiej Spółki PESA - złotego sponsora balu, pan Maciej Grześkowiak. Gośćmi spotkania byli również Przełożona Prowincjalna Siostra M.Józefina Klimczak i Dyrektor Prowincjalny Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Antoni Wita. 
 
Piąty Marszałkowski Bal Dobroczynny organizowany na rzecz potrzebujących z regionu odbył się 18 stycznia w toruńskim Dworze Artusa. Do zabawy i zaangażowania w szczytnym społecznie celu zaprosili już po raz piąty marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i małżonka gospodarza regionu Dagna Całbecka. Zaproszenia tradycyjnie rozprowadzał honorowy komitet organizacyjny, w którym zasiadają działające publicznie panie oraz małżonki polityków i biznesmenów. 
 
Bogu niech będą dzięki za Dar Jego Opatrzności, jakim stali się dla nas wszyscy organizatorzy oraz dobroczyńcy V Dobroczynnego Balu Marszałkowskiego. Zapewniamy, że w naszych sercach "kwiaty wdzięczności i modlitwy nie zwiędną nigdy". 
 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia