Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Triduum powołaniowo - misyjne w Jaworznie i Wadowicach
Triduum powołaniowo - misyjne w Jaworznie i Wadowicach

W sobotnie popołudnie, dn. 20 października 2018 r. S.M. Dominika Maciejewicz, S.M. Alberta Pietroczuk i S.M. Amabilis Gliniecka uczestniczyły w Eucharystii w domu Betlejem w Jaworznie, gdzie w klimacie ogromnej życzliwości i rodzinnego ciepła mogły podzielić się świadectwem swojego powołania i misji realizowanej według charyzmatu św. Alojzego Orione. 
"Misje odnawiają Kościół" - te słowa Ojca Świętego Franciszka, zaczerpnięte z Orędzia na 92. Niedzielę Misyjną, stały się osnową refleksji i świadectwa, którym Siostry ze wspólnoty w Zalesiu Górnym dzieliły się z wiernymi z parafii św. Karola Boromeusza w Jaworznie. Niedzielne spotkanie miało charakter misyjno-powołaniowy i stało się okazją do "zarażania miłością" poprzez aktywne włączanie się w dzieła misyjne, a także promocji powołań, zwłaszcza do Zgromadzenia Sióstr Orionistek, Adoratorek Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św., jedyna w Polsce Siostra sakramentka niewidoma, S.M. Dominika , wyraziła swoją wdzięczność wobec Bożej Opatrzności za możliwość realizowania powołania do życia konsekrowanego oraz ofiarowania swojej niepełnosprawności w intencji osób niewierzących. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować relikwie św. Alojzego Orione oraz prosić siostrę o modlitwę w swoich osobistych intencjach. 
W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Siostry udały się do Wadowic. Celem pielgrzymki było m.in. przekazanie do Muzeum Papieskiego ziemi przywiezionej z Kenii przez S.M. Albertę.
Dziękujemy ks. Proboszczowi Stanisławowi Dybeł oraz ks. Mirosławowi Tosza za życzliwe przyjęcie, ducha misyjnego i serca otwarte dla potrzebujących.
 

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska