Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Toruń: Spotkanie ze studentami na UMK
Dnia 19.01.2015 roku, Siostra Jolanta Staniszewska z włocławskiej wspólnoty gościła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odpowiadając na zaproszenie dr Lidii Wiśniewskiej, Siostra na Wydziale Nauk Pedagogicznych na zajęciach z terapii systemowej dla studentów III roku studiów I stopnia z pedagogiki specjalnej opowiedziała o pracy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym we Włocławku. 
W ciekawy sposób przedstawiła funkcjonowanie dziewcząt przebywających w placówce, mówiła o formach zajęć pozalekcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zajęć terapeutycznych, które prowadzi w SOW, podzieliła się też doświadczeniem współpracy z rodzinami wychowanek oraz przedstawiła losy tych dziewcząt, które opuściły już mury Ośrodka. 
Siostra Jolanta pokazała prezentacje o placówce oraz zajęciach w niej prowadzonych, co przyczyniło się do bardziej obrazowego odbioru rzeczywistości włocławskiego Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Dr Lidia Wiśniewska podziękowała Siostrze za ubogacenie słuchaczy wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zaś same zajęcia prowadzone przez siostrę zakonną były niecodziennym wydarzeniem i pozytywnym doświadczeniem dla studentów pedagogiki specjalnej. 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska