RZYM: XII KAPITUŁA GENERALNA - PODZIĘKOWANIA
Moi Drodzy,
kilka dni temu zakończyła się XII Kapituła Generalna, która nakreśliła linie działania na najbliższą przyszłość Zgromadzenia i wybrała siostry do zarządu na sześciolecie 2017 - 2023.
W imieniu Przełożonej generalnej Matki M. Mabel Spagnuolo i nowych Radnych pragniemy Wam podziękować za liczne przesłania, które dotarły podczas Kapituły poprzez e-mail, Whatsapp, wideo i telefon. Dziękujemy, że uczestniczyliście „z bliska”, dzieląc się komunikatami, informacjami, wideo i fotografiami zamieszczonymi w sieci. W szczególny sposób dziękujemy za modlitwę, którą nas wspieraliście.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wspólnotom PSMC rozsianym na świecie, Synom Boskiej Opatrzności, którzy nam towarzyszyli podczas sprawowania Eucharystii i swą obecnością. Dziękujemy odpowiedzialnym i wszystkim przyjaciołom z Oriońskiego Instytutu Świeckiego (ISO), Oriońskiego Ruchu Świeckiego (MLO) oraz świeckim uczestniczącym w naszych pracach i wszystkim współpracownikom, wolontariuszom i przyjaciołom rozsianym po świecie.
„Wszyscy razem” uczestniczyliśmy 26 maja w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Była to niezapomniana chwila, podczas której Ojciec Święty swymi słowami „oświecił” drogę i posługę Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia na najbliższe lata:
Misjonarz musi być człowiekiem odważnym i kreatywnym ... Wymaga to odpowiedniego spojrzenia na adresatów misji i samej rzeczywistości: spojrzenia Jezusa, które jest spojrzeniem Dobrego Pasterza, spojrzenia, które nie osądza, ale przenika obecność Pana w historii, spojrzenia bliskości, aby kontemplować, wzruszyć się i pozostać z inną osobą tyle razy ile jest to konieczne. Wymaga to głębokiego spojrzenia wiary, spojrzenia pełnego szacunku i współczucia, które uzdrawia, wyzwala i umacnia. To szczególne spojrzenie uczyni was odważnymi i kreatywnymi i pomoże wam w poszukiwaniu nowych dróg, aby do wszystkich dotarła Dobra Nowina, którą jest Chrystus”.

Kapituła zakończyła się i teraz z tym „szczególnym spojrzeniem” wszyscy razem rozpoczynamy powierzoną nam „misję”.
Segreteria di Comunicazione Orionina, Rzym 8 czerwca 2017 r.

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia