Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Otwock: nawiedzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej
Otwock: nawiedzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

Nawiedzenie Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym dla Przewlekle Chorych Zgromadzenia  Sióstr „Orionistek”- w Otwocku
Na zaproszenie Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby Zdrowia po Diecezji Warszawsko – Praskiej peregrynują relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej (1902-1973) pielęgniarki beatyfikowanej w kwietniu bieżącego roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
W dniach od 17 do 20 listopada nasz Dom nawiedziły relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. Pierwszego dnia w niedzielę odbyło się spotkanie Rodzin, bliskich którzy odeszli w ostatnim roku. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rektor WSD we Włocławku Jacek Szymański.  Naszą wspólnotę odwiedziła także Siostra Prowincjalna S. M. Carita Harężlak wraz Siostrami Radnymi S. M. Tomaszą Knapek, S. M. Edytą Skibińską oraz siostrami z wspólnoty z Zalesia Górnego. 
Poniedziałek był poświęcony w sposób szczególny pracownikom i mieszkankom ZOL- u. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Jan Gołąbek został dokonany Akt zawierzania Bogu za wstawiennictwem bł.  Hanny Chrzanowskiej wszystkich pracowników. Po zakończonej Mszy św. Kapłan z relikwiami udał się do chorych przebywających na oddziałach.  Wtorek był ostatnim dniem w którym mogliśmy oddać cześć Bogu przez wstawiennictwo bł. Hanny. Przez cały czas towarzyszyły nam jej rozważania tajemnic różańcowych, oraz inne przesłania dotyczące troski o człowieka chorego i opuszczonego.
 

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska