Krzymów: Niedziela Dobrego Pasterza11 maja w Niedzielę Dobrego Pasterza siostry Orionistki z DPS i Domu Katechetycznego w Kole modliły się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie. Siostry uczestniczyły we Mszach świętych, prowadziły śpiewy i czytania. Oprócz s. M. Sylwii Bigaj, która dzieliła się świadectwem swojego powołania i opowiadała o charyzmacie i pracy apostolskiej sióstr Orionistek, do Krzymowa przyjechały: s. M. Miriam Sip, s. M. Beata Bielecka, s. M. Gracjana Wiśniewska, s. M. Agnieszka Machaj i s. M. Santa Krupa - dyrektor DPS, która czuwała nad sprawami organizacyjnymi. Modlitwą otoczono nie tylko młodzież, stojącą przed wyborem swojej życiowej drogi, ale także rodziny, które są pierwszym środowiskiem, w którym młodzi wzrastają i dojrzewają do podjęcia decyzji o poświeceniu swego życia Bogu i bliźnim. 
„Żadne powołanie nie rodzi się samo z siebie ani nie żyje dla siebie. Powołanie rodzi się z serca Boga i kiełkuje na dobrym gruncie wiernego ludu, w doświadczeniu miłości braterskiej”- napisał w tegorocznym orędziu na 51. Światowy Dzień Modlitw o Powołania papież Franciszek. Dlatego serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem ks. proboszcza Ireneusza Mrowickiego i ks. Damiana Pluskoty za zaproszenie sióstr do Krzymowa i duszpasterską troskę o budzenie nowych powołań. Deo gratias! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia