Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Koło: Boże Narodzenie w Domu Pomocy Społecznej
Koło: Boże Narodzenie w Domu Pomocy Społecznej

Wigilia i czas Bożego Narodzenia w Domu Pomocy Społecznej ma szczególne znaczenie. Dla osób starszych i schorowanych, niekiedy pozbawionych własnej rodziny Dzieciątko złożone w żłobie jest łatwo czytelnym znakiem nadziei i bliskości Boga. Dlatego siostry Orionistki i pracownicy starają się, by mieszkańcy Domu spędzili te święta radośnie. 
24 grudnia o zmierzchu mieszkańcy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Razem z nimi byli obecni krewni oraz siostry. Przybyli także kapłani: ks. proboszcz Janusz Ogrodowczyk i ks. kapelan Damian Bułakowski. W centralnym miejscu udekorowanej świątecznie jadalni złożona była księga Pisma świętego. Spotkanie przebiegało zgodnie z tradycją: rozpoczął je ks. proboszcz inicjując śpiew kolędy, a następnie odczytał ewangelię i poprowadził krótką modlitwę. Po nim głos zabrała dyrektor Domu s. M. Santa Krupa składając wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie nastąpił wzruszający moment dzielenia się opłatkiem. Podczas Wigilii podano tradycyjne potrawy: ryby, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz i wiele innych typowo bożonarodzeniowych smakołyków. Zwieńczeniem dnia była Msza święta „pasterka” celebrowana w kaplicy, na którą jak co roku przybyła liczna grupa parafian. 
Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, oby w naszych sercach, niczym przy wigilijnym stole, zawsze było wolne miejsce dla osób ubogich i potrzebujących! Deo gratias! 


Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska