Koło: Bal karnawałowy w DPSNa stole królowały pączki a na parkiecie wózki inwalidzkie – tak wyglądała sala rekreacyjna Domu Pomocy Społecznej w Kole wieczorem 27 lutego. Bal karnawałowy zorganizowany został przez siostry Orionistki i pracowników Domu. 
Dzięki obecności licznych wolontariuszy, głównie uczniów Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Kole każda osoba niepełnosprawna miała swojego partnera do tańca. O dobre samopoczucie seniorów, którzy byli przecież głównymi bohaterami balu, dbały też siostry i personel. Nikt nie stał z boku, a w chwilach odpoczynku młodzież prowadziła quizy i konkursy. W zabawie uczestniczyła pani Elżbieta Kalinowska, wychowawczyni z liceum i pani Iwona Kędzierska, katechetka. Radością napawa fakt, że dzięki ich zaangażowaniu, a także aktywności samej młodzieży do pomocy w ramach wolontariatu zgłosiła się grupa nowych osób - uczniów klas pierwszych. Bal karnawałowy był pierwszym zadaniem, inaugurującym ich pracę w wolontariacie, i trzeba powiedzieć, że spisali się znakomicie. Zadowoleni byli także seniorzy. 
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację balu: siostrom, pracownikom i wolontariuszom. Deo gratias!

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia