Kalisz: Bożonarodzeniowe Formacyjne Spotkanie ORŚW dniach 10-12.01.2014 r. w Centrum Księdza Orione w Kaliszu odbyło się Bożonarodzeniowe Formacyjne Spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego, w którym uczestniczyło ponad 70 osób. Podobnie jak w latach poprzednich spotkanie miało charakter świąteczny, naznaczony radosnym śpiewem kolęd i pastorałek oraz bardzo uroczystą i wzruszającą wieczerzą wigilijną z opłatkiem, serdecznymi życzeniami i stołem zastawionym tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Podczas uroczystych nieszporów i dzielenia się opłatkiem była obecna Przełożona Generalna sióstr orionistek M. Mabel Spagnuolo wspólnie z towarzyszącymi jej s. Prowincjalną Józefiną Klimczak i Ekonomką prowincjalną s.Józefą Kalinowską. Spotkaniu również cały czas trwania towarzyszył Prowincjał księży orionistów ks. Antoni Wita. 
Poza programem realizowanym w Centrum Księdza Orione była też modlitwa adoracyjna w Bazylice Świętego Józefa w Kaliszu i uczestnictwo w uroczystej Eucharystii w kościele p. w. Matki Kościoła na ul. Polnej 8. gdzie po Mszy św. nastąpiło bardzo radosne spotkanie, przy ciastku i kawie z miejscowymi duszpasterzami i członkami Oriońskiego Ruchu Świeckiego. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia