Gniezno: Wręczenie krzyży misyjnych przyszłym misjonarzomUroczystość św. Wojciecha w Gnieźnie połączona była w tym roku z ogólnopolskim dziękczynieniem za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Zgodnie z ponad trzydziestopiecioletnią tradycją podczas uroczystości odpustowych w Gnieźnie, w niedzielę 4. maja 2014 r., 41 przyszłych misjonarzy otrzymało krzyże misyjne z rąk abp Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. W gronie przyszłych misjonarzy było 35 osób z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, do których należy także S.M. Amabilis Gliniecka, orionistka. 
„Powoli dobiega końca czas mojej misyjnej formacji w CFM w Warszawie. Pięknym dopełnieniem tego czasu były krótkie, ale bardzo misyjne rekolekcje. Przeżywaliśmy je – jako wspólnota CFM – w Rościnnie k. Gniezna, w dniach bezpośrednio poprzedzających przyjęcie przez nas krzyży misyjnych. Dla mnie osobiście w tych dniach dokonało się naprawdę wiele! 
 
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy duchowo wspierali i nadal wspierają mnie w moich przygotowaniach do podjęcia posługi misyjnej. W szczególny sposób dziękuję jednak tym, którzy w dniu 4. maja przybyli do Gniezna, by umocnić mnie swoją modlitwą i obecnością. Deo gratias!” 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia