Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska

Ciechocinek: Początek Posługi w Domu Samotnej Matki
Dnia 1 września 2014 roku w Domu Samotnej Matki Caritas w Ciechocinku rozpoczęły posługę Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (Orionistki). 
Uroczyste przekazanie dzieła odbyło się w obecności Siostry Prowincjalnej M. Józefiny Klimczak, księdza prałata Marka Sobocińskiego, Dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej oraz prowadzącej w ostatnich latach pani Kierownik Doroty Maciejewskiej. Funkcję Kierownika i Przełożonej domu objęła s. M. Bogumiła Mańkowska. 
Z tej okazji ksiądz biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering sprawował Mszę Św. w kaplicy domu, polecając Matce Bożej z Guadalupe wspólnotę Sióstr oraz ich działalność. 
W swoim słowie ksiądz biskup zauważył, że w dzisiejszym świecie jest potrzeba czynienia miłosierdzia wobec kobiet ciężarnych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a szczególnie ratowania życia ludzkiego i wskazywania młodym matkom radości rodzicielstwa. 
Siostry głęboko wierzą w to, że z pomocą św. A. Orione będą mogły tworzyć piękne dzieło, gdyż „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi..." (Evangelium vitae). 
 

jakoś podpis
jakoś podpis
test
test

Święty Alojzy Orione

Św. Alojzy Orione

Księga Intencji

Do pobrania

Linki

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia

Prowincja Polska

Zalesie Górne/ k. Warszawy tel. 22 756 52 26
Włocławek tel. 54 237 19 95

Design by Samba-AnaCom & Copyright (c) 2022 Orionistki.pl

Formularz kontaktowy

W celu kontaktu z nami prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowegoDo góry

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia – Orionistek, Prowincja Polska