Bobrowniki: Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła IISiostry Orionistki z Koła uczciły dzień kanonizacji Jana Pawła II dzieląc się swoim doświadczeniem wiary z mieszkańcami parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach. Była to już druga wizyta sióstr w tej parafii, która tak jak poprzednia odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia. Szczególną jej intencją była wspólna modlitwa o nowych głosicieli Miłosierdzia Bożego oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
S. M. Sylwia Bigaj na wszystkich Mszach świętych mówiła o charyzmacie sióstr Orionistek, który wyraża się w służbie najuboższym i o niezwykłej miłości i przywiązaniu św. Alojzego Orione do Stolicy Apostolskiej. Przypomniała mało znany fakt z życia Papieża Polaka, mianowicie to, że 27 października 1980 r. Jan Paweł II przemawiając do polskich pielgrzymów przybyłych do Rzymu na beatyfikację ks. Orione ogłosił go swoim osobistym patronem. W czasie Eucharystii lekcje czytały s. M. Gracjana Wiśniewska i s. M. Agnieszka Machaj, a śpiew prowadziły – razem z panem organistą – s. M. Miriam Sip i s. M. Beata Bielecka. Siostry rozdawały też pamiątkowe różańce misyjne i gazetę „Dobra Nowina”. 
O godz. 15.00 odbyło się uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmawianiem koronki. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zanoszono do Boga prośby m. in. o nowe powołania do służby Bożej, szczególnie z parafii Bobrowniki. Specjalnym punktem programu było spotkanie z s. M. Alojzą Kwiatkowską, misjonarką z Madagaskaru, które odbyło się w sali na plebanii. Siostra przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawiła pracę sióstr Orionistek na wyspie i bogatą kulturę malgaską. 
„Wystarczy siać”- zachęcał w jednym ze swoich listów św. Alojzy Orione. Liczymy, że ziarno zasiane w Bobrownikach wyda plon. Dlatego dziękujemy parafianom i ks. proboszczowi Piotrowi Sapińskiemu za gościnność i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy także s. M. Sancie Krupa, która zatroszczyła się o wszystkie sprawy organizacyjne. Deo gratias! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia